Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Projekt Paragraf22 – zespół Concordia z ZST-U


 

Projekt Paragraf22 – zespół Concordia z ZST-U

Za Nami pierwszy Prawny Tor Przeszkód i 14-nastodniowy maraton kazusów małych i dużych dotyczących prawa karnego i wykroczeniowego. Każdy kazus to wyzwanie, za które będą Nam przyznawane punkty. Dzięki pomocy Pani Katarzyny Teresak – Tupek, naszym konsultantem zgodził się zostać wykładowca akademicki Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego Maciej Tarasek.

Do zespołu dołączył Mateusz Spyt z 3d. Napisaliśmy między innymi kazus dotyczący konceptu reformy postępowania mandatowego, gdzie zaproponowaliśmy naszym zdaniem bardziej sprawiedliwą i skuteczną formę wyznaczania wysokości mandatu. “Kara grzywny w przypadku wykroczeń drogowych mogłaby być wymierzana proporcjonalnie do zarobków sprawcy. Rozwiązanie to funkcjonuje w wielu krajach takich jak Szwecja, Finlandia czy Wielka Brytania”

Opiekun: Katarzyna Teresak-Tupek