Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Dla Niepodległej – spektakl teatralny na 100-lecie odzyskania niepodległości


 

Dla Niepodległej – spektakl teatralny na 100-lecie odzyskania niepodległości

Społeczność szkolna skorzystała z zaproszenia Teatru Patermana i uczestniczyła w premierze spektaklu teatralno – muzycznego Pan Tadeusz.  W piątek 26 października, klasy pierwsze i drugie miały okazję przenieść się do Mickiewiczowskiego Soplicowa i spotkać się z Sędzią, Gerwazym, Księdzem Robakiem i innymi postaciami naszej epopei narodowej. Muzyka, śpiew, monologi i partie dialogowe składające się na przedstawienie przybliżyły nam klimat dziewiętnastowiecznej Litwy tak bliskiej naszemu narodowemu wieszczowi – Adamowi Mickiewiczowi.

Opiekun: Anna Słowik