Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

SZKOŁA DIALOGU – MOST DLA PRZYSZŁOŚCI


 

SZKOŁA DIALOGU – MOST DLA PRZYSZŁOŚCI

Za nami kolejne spotkania warsztatowe z edukatorami z Forum Dialogu. Czas wypełniony dziesiątkami spotkań, rozmów, przeprowadzonymi wywiadami, mnóstwem przeczytanych materiałów. Wizyty, wymiana doświadczeń, praca grupowa przyniosły wspaniałe efekty. Jednym z nich była organizacja wycieczki przeprowadzonej w ramach trwającego projektu edukacyjnego Szkoła Dialogu. Tym razem nasza grupa projektowa składająca się z uczniów z klas 4b, 3d i 2a wcieliła się w rolę przewodników, ekspertów od historii naszej małej ojczyzny. Uczestnikami gry miejskiej byli uczniowie dwóch klas ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Trzebini. Otwartość, współpraca i logistyczne umiejętności prowadzących pozwoliły rozpocząć podróż związaną z odkrywaniem przeszłości własnego miasteczka, poznawaniem żydowskiej historii swojej miejscowości. Na mapie znalazły się bożnica kupiecka, synagoga Szul, szkoła, Sukiennice, cmentarz żydowski, Zakłady Konfekcji i Sprzętu Technicznego „Gumownia” czy też obozy istniejące na terenie Trzebini. W tematyczną podróż wzbogaconą o grę miejską zabrano ponad 60 osób.

Spotkanie zakończyło się wręczeniem dyplomów i statuetki potwierdzającej udział uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w tym niecodziennym przedsięwzięciu. Entuzjazm, ciekawość, duch zdrowej rywalizacji towarzyszyły każdej ze stron. Było warto!

W nowych rolach wspaniale odnaleźli się Natalia Grzyska, Bartosz Piechaczek, Paweł Małolepszy, Patryk Chrząścik, Klaudia Turek. Nad wszystkim czuwała Pani Monika Kasprzyk-Jedynak – koordynator projektu edukacyjnego Szkoła Dialogu. Dziękujemy za współpracę wszystkim zaproszonym gościom.

Katarzyna Popławska, Pamela Pabis (IVB)