Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

NASZ CZŁOWIEK NA BIEGUNIE POŁUDNIOWYM


Mateusz Cygnar – absolwent naszej szkoły – jest jednym z 7 uczestków 43. wyprawy na Polską Stację Antarktyczną im. Henryka Arctowskiego. Został wybrany z 1000 kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu. Po pierwszej selekcji zostało ich 80, a ostatecznie wybrano 7.
Jego praca polega na zapewnieniu prawidłowego funkcjonowania Stacji, a przede wszystkim utrzymaniu sprzętów elektronicznych, dokonywaniu pomiarów elektrycznych atmosfery oraz zbieraniu i przesyłaniu danych ze stacji pogodowych.
Przed wyjazdem z Polski odwiedził naszą szkołę, opowiedział o swojej przygodzie życia i obiecał utrzymać kontakt i relacjonować swój pobyt w Antarktyce.

Na zdjęciu Mateusz w kręgu wieloryba
Zdjęcia z podróży i pierwszych dni pobytu na naszym fb
www.facebook.com/ZSTU.Trzebinia