Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Nasze szkolne Jasełka


 

Nasze szkolne Jasełka

W dniu 21 grudnia 2018 roku odbyły się w naszej szkole Jasełka i wigilie klasowe.
Dzisiaj, w przeddzień Wigilii, obejrzeliśmy spektakl Jasełek zatytułowany „Muzyka Bożego Narodzenia” przygotowany przez naszych kolegów i koleżanki w oparciu o scenariusz pana Marcina Kobierskiego, aktora teatru „Bagatela” z Krakowa. Przedstawienie zostało poprzedzone śpiewem kolęd.

W Jasełkach wystąpili: Ania Macuda, Łukasz Bigaj, Wiktoria Busiek, Andżelika Leszczyńska, Amelia Gergont, Kamil Gergont, Wiktoria Siemek, Wiktoria Płonkowska, Konrad Głownia, Klaudia Nowak, Weronika Koniarek, Kamil Spytkowski, Filip Kowalówka, Daria Lach, Wiktoria Szklarczyk, Mateusz Makarowski, Paulina Dudek, Mikołaj Wiecheć, Nikola Gzyl, Kamila Koczur, Jakub Kaczmarczyk, Michał Grondal, Adrian Porczak, rezerwa: Ola Kuczera i Szymon Kieres.
Śpiew kolęd: Natalia Grzyska, Kasia Zelek, Klaudia Gędoś, Łukasz Bigaj, Andżelika Porczak, Mikołaj Figura.
Obsługa nagłośnienia: Michał Jazowski i Jakub Ortyl
Przygotowanie śpiewu i scenografii, współpraca: mgr Joanna Szczepina
Pomoc przy dekoracji: mgr Monika Pater
Reżyseria: siostra Elwira

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?


Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.

Ks. Jan Twardowski
 

Pozostało niewiele czasu do chwili, gdy zasiądziemy przy wigilijnym stole, by świętować Boże Narodzenie. Połamiemy się opłatkiem z najbliższymi, a nasze serca wypełni choć na chwilę radość i życzliwość. Niech będzie to czas nadziei i przemiany tego, co złe i smutne w radość i wesele. Radosnych Świąt!

Organizator: siostra Elwira