Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

“Szkoła Dialogu” – jedziemy do Warszawy


Uczniowie naszej szkoły pojadą na wielką galę do Warszawy, w ramach podsumowania projektu “Szkoła Dialogu”. W ramach projektu młodzież odkrywa i pielęgnuje lokalną historię.
Szkoła Dialogu jest projektem edukacyjnym, który daje możliwość poznania historii naszej małej ojczyzny i przybliża historię Żydów żyjących w Trzebini. Młodzież prezentowała ich wkład w społeczny, kulturalny i ekonomiczny rozwój naszego regionu. Realizację projektu poprzedziły cztery warsztaty prowadzone przez specjalnie przygotowanych nauczycieli Forum Dialogu. Uczniowie rozpoczynali swoją osobistą podróż związana z odkrywaniem przeszłości własnego miasta. Przeprowadzali wywiady z członkami swych rodzin, przeglądali archiwa, oraz rozmawiali z lokalnymi aktywistami, przedstawicielami samorządu, pracownikami muzeum, bibliotek, aby zrekonstruować obraz społeczności żydowskiej, która kiedyś żyła w ich miejscowości.
Wyjazd odbędzie się 26 lutego i będzie sfinansowana przez chrzanowskie Starostwo.