Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym


W niedzielne południe, 3 marca w Jaworznie odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Wiosenna aura towarzyszyła biegaczom, którzy pokonali 5,6 km trasę, by uczcić bohaterów podziemia antykomunistycznego. Na uczestników na mecie czekał poczęstunek oraz pamiątkowy medal i koszulka.
W imprezie udział wzięło 12 osób z Zespołu Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini: Wiktoria Płonkowska, Matylda Bojanowicz, Kamil Łukasiński, Michał Kuciel, Paweł Małolepszy, Dominik Chmura, Michał Dolinowski, Konrad Dudek, Mikołaj Figura, Dawid Mikunda, Dariusz Sojka i Marek Adamczyk.
Serdecznie gratulujemy Markowi Adamczykowi zajęcia 2-giego miejsca.
Gratulacje dla wszystkich uczestników.

ps.
W wydarzeniu uczestniczył żołnierz wyklęty, płk Stanisław Pakuła ps.
“Krzewina”, ostatni żyjący podkomendny porucznika Leona Taraszkiewicza ps. “Jastrząb” dowódcy oddziału “Wolność i Niezawisłość”. Bardzo dziękujemy panu pułkownikowi za wspaniałą lekcję patriotyzmu dla nas i naszej młodzieży, “Cześć i Chwała Bohaterom”.

Szczególne podziękowania dla pana Mateusza Musiała Prezesa Jaworznickiej Inicjatywy Narodowej za zaproszenie i nieopisaną pomoc dla naszych uczniów.

Dariusz Sojka, Marek Adamczyk