Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Kolejny sukces dla naszej uczennicy


Andżelika Porczak z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini została laureatką małopolskiego półfinału V Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück” pod patronatem honorowym Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy.

W Centrum Edukacyjnym „Przystanek Historia” IPN w Krakowie 5 marca 2019 r. odbył się konkurs uczestnicy recytowali wybrany wiersz, fragment prozy oraz odpowiadali na pytania dotyczące problematyki obozowej. Oceniało jury w składzie: prof. Elżbieta Kuta, prezes Stowarzyszenia „Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück”; aktorka Ewa Romaniak i Anna Zechenter z Oddziału IPN w Krakowie.
4 kwietnia 2019 R Andżelika będzie reprezentować Małopolskę na gali finałowej w Rudzie Śląskiej.
Nagrodą główną dla wszystkich finalistów oraz nauczycieli – opiekunów będzie wyjazd do Niemiec, do „Miejsca Przestrogi i Pamięci Ravensbrück” (14–17 czerwca).