Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Pamięć o Żołnierzach Wyklętych w ZST-U


W piątek po raz dziewiąty obchodziliśmy w szkole Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych. Nasz kolega z klasy III A Mikołaj Figura przygotował prezentację i wykład o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, w którym argumentował, dlaczego brytyjski historyk Michael Foots wybrał Witolda Pileckiego do szóstki najodważniejszych ludzi oporu II wojny światowej.

Dziękujemy Mikołajowi za podzielenie się na forum szkoły swoją dużą wiedzą o niezwykłym Żołnierzu Wyklętym- Niezłomnym.

Podczas dalszych uroczystości mogliśmy zapoznać się z wyjątkową inicjatywą uczniów z klasy IV B Jakuba Grzyba i Jakuba Knapika, którzy nagrali w nowoczesnej raperskiej konwencji klip „ Na zawsze w pamięci Żołnierze Wyklęci”.

Na zakończenie wysłuchaliśmy wykładu dr Łukasza Płatka pracownika IPN w Krakowie na temat motywów podjęcia walki przez Żołnierzy Niezłomnych z władzą ludową.

Panu Łukaszowi serdecznie dziękujemy – społeczność ZST-U