Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Komutacja przestrzenna, sieci konwergentne, czyli 2B na wycieczce


Historia sieci telekomunikacyjnych i Internetu, ich rozwój aż po sieci konwergentne (zintegrowane) to zagadnienia, które poznała ostatnio klasa 2b. Zarówno teleinformatycy, jak i elektronicy w dniu 22 marca uczestniczyli w wykładzie Pana dr inż. Krzysztofa Wajdy – wykładowcy Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie. Interesujący wykład rozpoczął się historią sieci komunikacyjnych, po czym uczniowie zagłębili się w komutację przestrzenną, by przejść do techniki szerokopasmowej ATM. Zaciekawieni tematem, chłonęli wiedzę jak gąbka wodę lecz wszystko, co dobre szybko mija. Dowodzeni przez Opiekuna Mateusza Juchę, wrócili niestety do szarej codzienności…