Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Python nie kąsa!


… bo i jego nazwa nie od węża pochodzi, lecz od tytułu ulubionego serialu głównego twórcy języka programowania – Guido van Rossum. Tak jak różny był serial “Latający cyrk Monty Pythona”, tak i Python łączy w sobie różne style programowania. Wersja, styl i składnia języka programowania Python to treść wykładu dr inż. Andrzeja Matiolańskiego z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH w Krakowie, który odbył się 05-go kwietnia.

Przyjemność wysłuchania prelekcji mieli informatycy z klasy 1A i 3A. Wtajemniczeni w podstawy Pythona, strukturę i typy danych, niektórzy podjęli w trakcie wykładu próby stworzenia swojego programu.

Wykład był ciekawym doświadczeniem dla wszystkich, z pewnością zaowocuje inwencją twórczą uczniów na zajęciach z programowania.