Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Trzecia Misja Uczelni – warsztaty edukacyjne dla młodzieży


Kuchnia Wege / Warzywa i owoce na słodko i wytrawnie.

Celem projektu „Misja wiedza, rozwój, zdrowie – warsztaty edukacyjne dla młodzieży – Trzecia Misja Uczelni” realizowanego przez Śląską Wyższą Szkołę Medyczną jest między innymi promocja zdrowych nawyków żywieniowych, rozwijanie zainteresowań, pasji i ciekawości poznawczej oraz promocja profilaktyki w walce z uzależnieniami.
Ponadto udział w zajęciach przybliża uczestnikom środowisko akademickie, co może znacząco wpłynąć na przyszłe wybory dotyczące zawodu. Atrakcyjność i efektywność działań zwiększają warsztaty kulinarne, których program obejmuje zagadnienia związane z kuchnią wege/warzywa i owoce na słodko i wytrawnie, kuchniami świata, daniami fit na słodko i słono, kuchnią bezglutenową.
W ZSTU warsztaty są prowadzone od 10 kwietnia br., biorą w nich udział uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zajęcia zakończone zostaną wystawieniem przez przedstawicieli ŚWSM imiennego certyfikatu dla każdego z uczestników.

Monika Kasprzyk-Jedynak