Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Jak nie kochać jesieni… – 3B i 4C na wycieczce


“Jak nie kochać jesieni…
Jak nie kochać jesieni, jej barw purpurowych,
Szarych, żółtych, czerwonych, srebrnych, szczerozłotych…”

W takiej scenerii odbyła się wycieczka klasy 3b i 4c po sandomierskiej ziemi. Cudownie spędzony czwartek 24.10.2019 w Szydłowie otoczonym murami obronnymi. Ujeździe z ruinami zamku Krzyżtopór- najwspanialszego pałacu Europy (nawet konie jadły tam z marmurowych żłobów, w lustrzanych salach). W Opatowie zobaczyliśmy rynek i kolegiatę św. Marcina a opatowskie krówki podbiły nasze podniebienia. Pełni wrażeń mogliśmy wymienić spostrzeżenia podczas integracyjnego ogniska z kiełbaskami. Piątek spędziliśmy w towarzystwie pani Agnieszki przewodniczki, która perfekcyjnie przybliżyła nam zabytki Sandomierza. Gdybyście mieli okazję zwiedzić tę okolice serdecznie polecają zachwyceni uczestnicy wycieczki z opiekunami panią Katarzyną Rutyną i Joanną Szczepiną.

“Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących…”
wykorzystano fragmenty wiersza Tadeusza Wywrockiego pt. “Jak nie kochać jesieni… “