Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Wycieczka Włochy – ważne informacje


WŁOCHY – 10 dni
termin 22-31 maja 2020 r.

WENECJA, MIRABILANDIA, FLORENCJA ,RZYM, WATYKAN, NEAPOL, POMPEJE

1 dzień:
Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych , przejazd nocą (Czechy, Austria) do Włoch.

2 dzień:
Przyjazd do Wenecji w godzinach rannych. Rejs statkiem po Lagunie Weneckiej na Plac św. Marka – serce i symbol miasta . Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka – sanktuarium z relikwiami Św. Marka i arcydziełem sztuki średniowiecznej, wykonanym ze złota i srebra i ozdobionym drogimi kamieniami – Pala d’Oro czyli Złotym Ołtarzem. Pałac Dożów – siedziba władców Wenecji oraz Most Westchnień. Spacer przez centrum historyczne do Ponte Rialto – najstarszego mostu na Canale Grande, przyjazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Rivierze Adriatyckiej.

3 dzień:
Śniadanie.
Przejazd do Florencji kolebki renesansu. Taras widokowy z Placem Michała Anioła, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta położonego w dolinie rzeki Arno. Zwiedzanie centrum- Kościół Santa Croce – Św. Krzyża – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Dalej najbardziej znany kościół Florencji – gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Bruneleschiego. Tuż przy katedrze znajduje się Wieża Giotta i Baptysterium. W programie zwiedzania również- “kipiące złoto” Ponte Vecchio zwany Mostem Złotników. Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień:
Śniadanie.
Przejazd na południe Włoch , na Wybrzeże Kampanii.
Zakwaterowanie w Park Hotelu Baia Domizia **** , plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień:
Śniadanie.
Przejazd do Rzymu: Spacer śladami starożytnych Rzymian: Panteon – jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości , Capitol – od czasów antycznych uważany za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu, słynna wilczyca kapitolińska, Forum Romanum, Kolosseum – najsłynniejszy amfiteatr świata, Łuk Konstantyna, obiadokolacja nocleg.

6 dzień:
Śniadanie.
Przejazd do Pompei – miasta rzymskiego, które 24 sierpnia 79 roku n.e. zniszczył wybuch wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny, który zasypał Pompeje, doskonale zakonserwował budowle i przedmioty, co pozwala poznać nam dość dokładnie wygląd rzymskiego miasta średniej wielkości i życie jego mieszkańców.
Monte Casino
obiadokolacja, nocleg w Park Hotelu Baia Domizia ****

7 dzień:
Śniadanie.
Przejazd do Watykanu: zwiedzanie Placu i Bazylika św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II , możliwość wejścia na kopułę bazyliki.
Kontynuacja zwiedzania Rzymu : zamek i Plac Anioła, część barokowa miasta: Plac Navona z fontanną “Czterech Rzek” Berniniego , Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi, czas wolny
wyjazd w kierunki Polski w godzinach wieczornych.

8 dzień:
Śniadanie.
Plażowanie, obiadokolacja, nocleg w Park Hotelu Baia Domizia ****

9 dzień:
Śniadanie.
przejazd do Mirabilandii- największy na Rivierze Adriatyckiej Park Rozrywki podzielony na 7 obszarów tematycznych, około 40 atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, a także restauracje i bary. Mrożące w żyłach krew kolejki górskie, liczne karuzele, zjeżdżalnie wodne, a ponadto przedstawienie kaskaderów z Akademii Policyjnej, kino trójwymiarowe, pokazy skoków do wody i wiele innych atrakcji.
Obiadokolacja, nocleg

10 dzień:
Powrót do Polski w godzinach południowych.

 

Koszt 1559,00 zł (+ około 100 euro bilety wstępu)

cena zawiera:
przejazd autokarem LUX
ubezpieczenie SIGNAL IDUNA BEZPIECZNE PODRÓŻE ( KL 10 000 EUR, NNW 7000 PLN , BP 800 PLN),
7 noclegów w hotelu***/**** ( pokoje 3,4-osobowe z łazienkami ),
7 śniadań, 7 obiadokolacji,
opieka pilota

cena nie zawiera:
kosztów wstępów, rejsów statkiem i ewentualnych przewodników lokalnych , opłat klimatycznych,
opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wg rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki obowiązującego od 26.11.2016 , (Dz. U. z 2016 r. poz. 1334) w wysokości 10 zł /os
opłata klimatyczna ( ok 7 € )

Bilety wstępu:

Wenecja
Przewodnik 5 €
Statek w Wenecji 8 Euro (1 strona ) x 2 – OPŁATA OBOWIĄZKOWA

Mirabilandia 20 €

Florencja przewodnik i słuchawki 7,50 €
Pociąg do Florencji 6 Euro

Rzym
Komunikacja miejska – metro, autobus: 8 €
Rzym i Watykan przewodnik około 10 Euro/os/2dni + słuchawki 5 Euro/os /2 dni
Forum Romanum – gratis
Colosseum, Forum Fomanum, Palatyn www.colosseo-roma.it bilet zbiorczy na 3 stanowiska archeologiczne: Grupy szkolne -opłata rezerwacyjna 1 €
Panteon 2 €
Muzea Watykańskie (Pinakoteka, Muzea wraz z Kaplicą Sykstyńską) Grupy szkolne 8 €

Pompeje
www.pompeiisites.org
15 € normalny, 8 € ulgowy ( dla uczniów 18-24 lat)
Grupy szkolne -opłata rezerwacyjna 1 €
przewodnik 5 €/os
słuchawki 3 €/os

UWAGA : ZNIŻKI DLA GRUP SZKOLNYCH UDZIELANE SA PO OKAZANIU LISTY UCZESTNIKÓW ( Z DATĄ URODZENIA) PODBITYCH PIECZĄTKA SZKOŁY.

Uwagi
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Park Hotel Baia Domizia ***/**** znajduje się w nadmorskim kurorcie Baia Domizia, w prowincji 200 metrów od hotelu znajdują się piękne plaże oraz czyste morze. Hotel jest przyjazny dla rodzin, grup oraz młodzieży, więc każdy znajdzie tu swoje miejsce. Na terenie obiektu znajduje się restauracja, recepcja, 2 baseny, boisko, kort tenisowy, sala rozrywkowa, pokój gier, Młodzież zakwaterowana jest w pokojach 3,4 osobowych z klimatyzacją, w każdym pokoju łazienka, TV. Na terenie obiektu dostęp do Wi-Fi. Strona obiektu www.hotelbaiadomizia.it

Spotkanie organizacyjne: 7 listopada 2019 r. (czwartek), godz. 10.05, biblioteka szkolna. Obecność obowiązkowa. Prosimy również o przybycie osób zainteresowanych wpisaniem na listę rezerwową.

Serdecznie zapraszamy.