Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Wycieczka zawodoznawcza w Cisco Kraków


13 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 3a kształcący się w zawodzie technik informatyk uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej w Cisco Kraków. Jest to oddział Cisco Systems, Inc. największego na świecie amerykańskiego przedsiębiorstwo informatycznego działającego w branży sieciowej. Młodzież poznała wiele ciekawych miejsc w firmie dzięki tzw. Office tour: recepcja, Lab, NOC, SOC, office space. Dzięki przeprowadzonym prezentacjom/warsztatom młodzi ludzie poznali praktyczne wykorzystanie routerów i switchy oraz w jaki sposób zbudowany jest Internet oraz protokół IPv6. Dzięki prezentacji dotyczącej znaczenia znajomości języków obcych dowiedzieli się jak jest to ważny element w kształceniu oraz przyszłej pracy z klientem biznesowym. Warsztaty IoT, VoIP i Telepresence, WIFI – site survey pozwoliły pogłębić wiedzę z zakresu szeroko pojętych sieci komputerowych.