Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY – Re:memory – multimedialne historie lokalne


W projekcie Re:memory – multimedialne historie lokalne młodzież z 50 szkół przygląda się lokalnym wydarzeniom z okresu 1918–1948 pod kątem mechanizmów społecznych związanych z dyskryminacją, wykluczeniem, nastrojami nacjonalistycznymi, rozwojem nazizmu, antysemityzmem, przesiedleniami, propagandą.

Uczniowie z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini analizują źródła historyczne i na ich podstawie tworzą multimedialne reportaże, w których przygotowaniu pomagają warsztaty z dziennikarzami regionalnymi.

Rezultatami grupowej pracy będą: działania twórcze w przestrzeni publicznej, by upamiętnić wybrane wydarzenie oraz multimedialny reportaż (złożony z filmików, zdjęć, grafik, krótkich tekstów, itp.) wykorzystujący narzędzie cyfrowe przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Finał programu odbędzie się w Warszawie.

Tytuł projektu: MICHAŁ PASIERBIEWICZ – (NIE) ZNANY BOHATER TRZEBIŃSKIEJ HISTORII.

Skład zespołu: Andżelika Leszczyńska, Wiktoria Siemek, Martyna Kosobudzka, Oliwia Matusiak, Nikola Kawala, Patrycja Marchewczyk, Monika Kasprzyk-Jedynak, Agnieszka Ślęczkowska.

,,Bohaterowie nie umierają. Żyją wiecznie w sercach i umysłach tych, którzy podążają ich śladem”.
E. Potter