Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNO-USŁUGOWYCH W GRONIE INNOWATORÓW BRANŻOWEJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


Od listopada nasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia do nauki przedsiębiorczości – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą, a lekcje przedsiębiorczości staną się jeszcze bardziej praktyczne.

Pozyskiwanie klientów i partnerów biznesowych, ustalanie cen, zakup urządzeń i materiałów, a nawet zatrudnianie pracowników to zadania, z którymi zmierzą się już niebawem. Współzawodnicząc na wirtualnym rynku ze swoimi kolegami będą mogli przekonać się, jak konkurencja wpływa na prowadzenie własnej firmy.

 

Wirtualny biznes – realne kompetencje

W wirtualnej rzeczywistości młodzież wcieli się w rolę przedsiębiorców prowadzących firmę produkcyjną lub usługową. Atrakcyjna forma wizualna, dostępność platformy online oraz wykorzystanie mechanizmów grywalizacji mają za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych.

Udział w wirtualnej rywalizacji poprzez Branżowe Symulacje Biznesowe będzie pierwszym krokiem w kierunku własnej działalności gospodarczej.

 

Nauczyciel jako mentor biznesu

Nowe umiejętności zdobyli również nauczyciele, którzy podczas praktycznych warsztatów z ekspertami firmy REVAS zdobyli nie tylko wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, lecz również wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów. Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój a nawet poziom zadłużenia. W ZSTU Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS otrzymały Panie: Agnieszka Król, Regina Doniecka i Anna Mastalerz.

Dzięki wdrożeniu Branżowych Symulacji Biznesowych nasza szkoła dołączyła do elitarnego grona Innowatorów Branżowej Przedsiębiorczości do którego należą szkoły, uczelnie, instytucje oraz firmy z całej Polski.