Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

eTwinning w ZSTU


Etwinning to portal edukacyjny, który powstał w ramach działalności edukacyjnej z ramienia Unii Europejskiej z przeznaczeniem dla nauczycieli i uczniów chcących nawiązać współpracę międzynarodową. Zrzesza tysiące szkół w Europie, które wspólnie podejmują pracę nad realizacją projektów o różnorodnej tematyce.

We wrześniu 2020 r. Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini nawiązał współpracę w ramach dwóch projektów międzynarodowych ze szkołami we Francji, Włoszech, Hiszpanii oraz Bułgarii. Young entrepreneurs challenging boundaries (Młodzi przedsiębiorcy ponad granicami) to projekt mający na celu wdrażanie młodych ludzi do realizacji planów zawodowych na rynkach europejskich. Uczniowie klasy 2c oraz 3b sporządzili CV w języku angielskim, które następnie zostanie wysłane do rówieśników z Francji. Będą w styczniu przeprowadzać z naszymi uczniami rozmowy o pracę. Do tego czasu uczestnicy mają czas aby się poznać i nawiązać nowe znajomości.

Circular Food Economy – Let’s share the values of food! (Cenimy wartość jedzenia). To kolejny projekt, którym może się pochwalić ZSTU. Realizowany jest przez klasę pierwszą o profilu gastronomicznym we współpracy ze szkołą włoską oraz bułgarską. Jego celem jest zapoznanie uczestników z zagadnieniami dotyczącymi sposobów żywienia i odżywiania. W ramach dotychczasowych działań udało nam się przeprowadzić spotkanie online podczas którego wszyscy uczniowie mieli okazję się poznać oraz omówić kwestię problemów żywieniowych na świecie (Cel 2 Unesco 2020). Podczas kolejnego spotkania analizować będziemy to zagadnienie w skali lokalnej.

Opiekunkami projektów są: mgr Anna Grudzińska, mgr Monika Pater.