Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Etwinning w ZSTU


Etwinning w ZSTU – etap 2

18 grudnia 2020 roku grupa uczniów klas pierwszych zaangażowanych w projekt eTwinning „Circular Food Economy” wzięła udział w drugim spotkaniu online z partnerami projektu – uczniami ze szkoły gastronomicznej z włoskiego miasta Saronno oraz uczniami z Bułgarii i Francji. Prezentowane treści dotyczyły obecnych trendów żywieniowych oraz geografii i historii naszych regionów. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji. Kolejne spotkanie w styczniu.

Spotkanie przygotowały panie mgr Monika Pater oraz mgr Anna Grudzińska.

 

ETwinning w ZSTU – etap 3

ZSTU rozpoczęło realizację kolejnego etapu projektu gastronomicznego eTwinning – Circular Food Economy – Let’s share the values of food!
W styczniu pracujemy nad ankietą, w ramach której odpowiadamy na kilka pytań dotyczących naszego sposobu postępowania z żywnością. Czy data ważności na opakowaniu produktu jest dla nas istotną kwestią? Czy zwracamy na nią uwagę? Czy kupujemy produkty które mają krótką datę ważności, ale nadają się do spożycia? Czy rozsądnie planujemy zakupy żywnościowe?
Celem naszego projektu jest uświadomienie młodzieży, iż jedzenie jest ogromną wartością i powinniśmy je traktować z szacunkiem. Powyższa ankieta ma nam w tym pomóc. Wykonają ją cztery kraje: Polska, Włochy, Francja oraz Bułgaria. Gdy tylko otrzymamy wyniki, zamieścimy je na stronie szkoły i porównamy z wynikamy naszych partnerów z projektu.
Zachęcamy młodzież oraz nauczycieli do wykonania ankiety. Link jest dostępny poniżej.

https://forms.gle/9MHNM8h96Zqf1X8NA

mgr Anna Grudzińska mgr Monika Pater