HISTORIONAUCI na START! Szukamy śladów przeszłości – projekt edukacyjny.

Opowiemy historię poprzez szczegół. Punktem wyjścia będzie obiekt (obraz, grafika, zdjęcie, przedmiot codziennego użytku), który pochodzi z dwudziestolecia międzywojennego. Następnie przedstawimy jego historię, stworzymy własną narrację. Przed nami tropienie śladów, powiązań, śledzenie, buszowanie, zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi.

Czas trwania projektu od 15 lutego do 18 czerwca 2021.
Historionauci, to program edukacji historycznej, który:

• obejmuje szereg działań realizowanych w klasie, szkole, na terenie miejscowości,
  • zakłada kontakt z lokalnymi instytucjami kultury (muzea, izby pamięci),
  • jest realizowany od początku do końca przez konkretną grupę uczniów pod opieką nauczyciela/nauczycielki, kładzie nacisk na samodzielną pracę uczniów: uczniowie wybierają temat, zbierają informacje potrzebne do wykonania projektu, opracowują je, a następnie prezentują innym,

• wykorzystuje metodę projektu.

Skład grupy:
Martyna Kosobudzka
Oliwia Matusiak
Patrycja Marchewczyk
Nikola Kawala
Jakub Słobodziański

Program edukacji historycznej realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Historia:POSZUKAJ, programem Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
Sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Opieka: Monika Kasprzyk-Jedynak, Agnieszka Ślęczkowska