Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

2021-03-25_Slider
3
9
10
7
5
previous arrow
next arrow

Mikołaj Kozłowski z klasy 3i wyróżniony w VI Powiatowym Turnieju Ortograficznym o „Pióro Starosty Chrzanowskiego”


07.12.2021 r. odbył się VI Powiatowy Turniej Ortograficzny o „Pióro Starosty Chrzanowskiego”. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Olimpia Smaga z kl.2a, Dominik Paliwoda z kl.3i i Mikołaj Kozłowski z kl.3i, którzy rywalizowali z przedstawicielami szkół średnich powiatu.

Celem turnieju było:

  • popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych poprawnej pisowni ortograficznej,
  • uczenie poprzez zabawę świadomego korzystania z zasad, reguł ortograficznych i interpunkcyjnych,
  • rozbudzanie zainteresowania kulturą języka ojczystego.

Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk wicestarosty Bartłomieja Gębali, który podkreślił bardzo wysoki poziom VI edycji turnieju, jak również ogromną wiedzę uczniów w zakresie znajomości zasad ortografii i interpunkcji.

Serdecznie gratulujemy!

Opieka: Anna Słowik