VI kampania BohaterON – włącz historię! w ZSTU

Po raz kolejny została przeprowadzona w naszej szkole akcja mająca na celu uhonorowanie i wsparcie dla Powstańców Warszawskich oraz promocję historii Polski XX wieku. Podjęliśmy działania, które zamykają się w słowach: pamięć, edukacja, pomoc.

Przeprowadzone zostały lekcje historii o Powstaniu Warszawskim, zapoznaliśmy się z losami uczestników walk o stolicę, wysłuchaliśmy przesłań Powstańców do młodzieży. W ramach kampanii wysłaliśmy 45 kartek powstańczych z życzeniami do bohaterów walk o Warszawę oraz zebraliśmy kwotę pieniężną, za którą wysłaliśmy 4 złote i 1 srebrną kartkę od społeczności ZSTU.

Najbardziej potrzebującym powstańcom i ich rodzinom udzielana jest pomoc przez cały rok tj. cieple posiłki, środki higieniczne. Cieszymy się, że mogliśmy w tym uczestniczyć.

Koordynator Renata Kosowska Waleń, współpraca: Edyta Stanula

Dziękujemy za wspólne włączanie historii. Bardzo cieszy nas Państwa zaangażowanie w realizację scenariuszy zajęć oraz w utrwalanie pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego

Łączymy pozdrowienia,

Zespół kampanii BohaterON