Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

2021-03-25_Slider
3
9
10
7
5
previous arrow
next arrow

Uczniowie ZSTU w projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Muzeum POLIN


„Eksperyment filmowy”, tak młodzież z ZSTU w Trzebini z klas 4. i 3. określiła swoje spostrzeżenia na temat filmu Mikołaja Grynberga „Dowód tożsamości”. Uniwersalny, mocny, wzruszający film nie tylko o polskich Żydach. Rozmówca zadaje pytania o to, kim jesteśmy, jakie mamy lęki, marzenia czy jesteśmy patriotami. Materiał filmowy utrzymany w tonie intymnej rozmowy pozwala wsłuchać się w słowa bohaterów, być naocznym świadkiem wzruszeń i emocji, które wydobywa z bohaterów i bohaterek filmu rozmówca. Film jest osią do rozmów o dyskryminacji, byciu innym, wykluczeniu, stygmatyzacji i przeciwdziałaniu dyskryminacji, reagowaniu na to zjawisko również w kontekście wsparcia osób dyskryminowanych.

Koordynator Renata Kosowska Waleń