Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

2021-03-25_Slider
3
9
10
7
5
previous arrow
next arrow

ZSTU WŚRÓD PLACÓWEK KONTYNUUJĄCYCH OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY I Z TYTUŁEM SZKOŁY DIALOGU!


„Bo nienawiść dużo łatwiej wzbudzić, niż skłonić do miłości. Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia”.

Marek Edelman

Nasze działania w 2021 roku zostały uhonorowane i do szkoły wpłynęło oficjalne potwierdzenie.
Dziękujemy!

Szkoła Dialogu to ogólnopolski program edukacyjny, którego celem jest zapoznanie uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych z lokalną historią, która bardzo często nie jest im znana.
Uczestnicy Szkoły Dialogu stają się prawdziwymi ekspertami, zaskakują skalą swoich projektów i inicjatywą, używają interaktywnych form komunikacji, działają w przestrzeni publicznej. Ich zaangażowanie, kreatywność oraz odpowiedzialność są miarą sukcesu programu. Tak było i tym razem. Szkoła Dialogu przygotowuje uczniów do włączenia się w globalną społeczność z poczuciem dumy ze spuścizny, którą współtworzyły także miliony ludzi, w tym przedstawicieli społeczności żydowskiej. Uczy też o współczesnej społeczności i wyzwaniach, jakie niesie życie w wielokulturowym społeczeństwie. Daje kompetencje potrzebne do sprostania wyzwaniom współczesnego świata.

W ubiegłym roku w webinariach, szkoleniach, spotkaniach online i konferencjach organizowanych przez Forum Dialogu, wzięli udział opiekunowie grupy uczniów z ZSTU. Z uczniami z klas II i III byliśmy w Warszawie i zwiedziliśmy muzeum POLIN. Zrealizowaliśmy projekt – reportaż multimedialny – będący strażnikiem pamięci.

Misja zadbania o te okruchy pamięci przyświecała: Martynie Kosobudzkiej, Patrycji Marchewczyk, Oliwii Matusiak, Nikoli Kawali. Brawo!

Koordynator, opiekun merytoryczny – Monika Kasprzyk-Jedynak

Opieka techniczna – Agnieszka Ślęczkowska