Kucharz jest osobą zawodowo zajmującą się przygotowywaniem potraw pochodzących z różnych stron świata, jak również dań dostosowanych do indywidualnych okoliczności i wymagań klientów. Posiada wiedzę odnośnie różnych kultur kulinarnych, właściwego stosowania produktów spożywczych, odpowiedniego łączenia składników, jak również stosownego serwowania potraw, deserów, napojów i dodatków. Profesjonalny kucharz to nie tylko znakomity rzemieślnik, ale także prawdziwy artysta , który potrafi zrobić dzieło kulinarne. Jednak wbrew najczęstszym skojarzeniom jego praca nie sprowadza się do tylko do zapewnienia posiłków .
Od kilkunastu lat sztuka kulinarna przeżywa bowiem swoisty renesans, często bywa tak ,że to nie lokal ,ale sam kucharz stanowi magnes przyciągający klientów.

Jeżeli zatem interesuje Cię gastronomia, jesteś ciekawy co jesz, lubisz gotować a jeszcze bardziej jeść, to zachęcamy do wybrania nauki w szkole zawodowej w zawodzie kucharz.

Nauka w szkole trwa 3 lata i kończy się egzaminem zawodowym. Zdanie egzaminu zapewnia uzyskanie zawodu kucharz i otrzymanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie kucharz, który jest honorowany przez kraje Unii Europejskiej.
W trakcie nauki w Naszej szkole młodzież odbywa praktyki w pobliskich zakładach gastronomicznych. Niektórzy z Was będąc w klasie trzeciej już zarabiają i pracują. Pamiętajcie, że praktyki, które możecie później zamienić na miejsca pracy to: restauracje, stołówki ,bary, kawiarnie, firmy cateringowe, przedsiębiorstwa produkujące wyroby i półprodukty kulinarne i spożywcze.
Wiążesz swą przyszłość z gastronomią? Chcesz zostać kucharzem a może kiedyś znaną osobistością ze świata gastronomii?
Ukończenie naszej szkoły pozwoli Ci poznać tajniki gastronomii i zyskać dobre wykształcenie.
Dołącz do Nas!