Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Technik Szerokopasmowej Komunikacji Elektronicznej


Opis zawodu i zajęć

Interesujesz się telewizją? Chciałbyś w przyszłości pomagać ludziom w ich codziennym życiu? Możesz to zrobić wybierając zawód technika szerokopasmowej komunikacji elektronicznej.

Nauczysz się ją montować i uruchamiać instalacje telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej. Każdy lubi oglądać telewizję – seriale czy dobry mecz. Dlatego to Ty możesz naprawić instalację telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej. Dowiesz się w jaki sposób przesyła się dane pomiędzy budynkami – od nadawcy do odbiorcy telewizji.


Kwalifikacje zawodowe i czas trwania nauki

Będziesz mógł uzyskać następujące kwalifikacje:

  • INF.05. Montaż i eksploatacja instalacji wewnątrzbudynkowych telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej,
  • INF.06. Montaż i eksploatacja szerokopasmowych sieci kablowych pozabudynkowych.

Nauka trwa 4 lata dla absolwentów oddziałów gimnazjalnych lub 5 lat dla absolwentów szkoły podstawowej i kończy się egzaminem maturalnym, który umożliwia kontynuację kształcenia na takich kierunkach studiów wyższych branży teleinformatycznej lub elektroniczno-mechatronicznej.


Co po ukończeniu szkoły?

Po ukończeniu szkoły możesz pracować w firmach zajmujących się montażem i eksploatacją sieci telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej. Nic nie stoi na przeszkodzie abyś to Ty założył swoją firmę i mógł samodzielnie świadczyć usługi w zakresie sieci szerokopasmowych.