Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

Technik Teleinformatyk

Uwaga! Właśnie ten nasz kierunek – technik teleinformatyk zajął 5 miejsce w Polsce według rankingu Perspektywy 2014!!!

Chcesz wiedzieć jak działa Internet? Dlaczego Twój laptop lub smartfon nie ma zasięgu? Jeżeli tak, to jest to kierunek dla Ciebie.

Czym zajmujemy się podczas zajęć? Projektujemy sieci, konfigurujemy urządzenia oraz usługi sieciowe. Poznajemy tajniki optoelektroniki, światłowodów, łączy radiowych oraz satelitarnych, a wszystko to “przyprawione” odrobiną elektroniki. Sieć od komputera do dowolnego miejsca na świecie stanie się właśnie Twoją dziedziną.

Nauka trwa 4 lata i kończy się egzaminem maturalnym, który umożliwia kontynuację kształcenia na takich kierunkach studiów wyższych jak np. informatyka, telekomunikacja, elektronika czy oczywiście teleinformatyka.

Po zdaniu egzaminu zdobędziesz kwalifikacje:
– E.15. Uruchamianie oraz utrzymanie terminali i przyłączy abonenckich,
– E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami,
– E.16. Montaż i eksploatacja sieci rozległych,
a jeżeli będziesz chciał, po ukończeniu szkoły dodatkowo uzyskać tytuł technika informatyka, wystarczy uzupełnić tylko dwie dodatkowe kwalifikacje.

Co po ukończeniu szkoły? Twoje codzienne zajęcia to montaż, konfiguracja i zabezpieczenie systemów komputerowych. Hacking nie jest dla Ciebie, stoisz “po dobrej stronie” broniąc sieci i jej użytkowników. Możesz również pracować jako projektant sieci teleinformatycznych a później zajmować się ich eksploatacją. Nie chcesz pracować dla kogoś? Idź w ślady naszych absolwentów, załóż własną firmę i pracuj dla siebie.

Dalej masz wątpliwości czy to dobry zawód? Czy znajdziesz dobrą pracę? Oczywiście że TAK! Nie jest to wyłącznie nasza opinia, dowodem są liczne oferty pracy na stronach takich portali jak pracuj.pl czy praca.com.

Pamiętaj !!!
Uzyskany dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie technik teleinformatyk jest honorowany przez kraje Unii Europejskiej.