Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

previous arrow
next arrow
Slider

Technik Usług Fryzjerskich

 

Opis zawodu i zajęć

Interesujesz się modą i najnowszymi trendami w dziedzinie fryzjerstwa i stylizacji? Pragniesz zdobyć interesujący i ciekawy zawód, który ma silną pozycję w branży usługowej? Zostań fryzjerem, który coraz częściej nazywany jest stylistą fryzur.

Wybierając ten kierunek zdobędziesz umiejętności z zakresu wykonywania zabiegów fryzjerskich: strzyżenie damskie, męskie, strzyżenie i stylizacja brody, koloryzacja, zabiegi chemiczne, trwałe prostowanie włosów, upinanie włosów, stylizacja, zagęszczanie, przedłużanie włosów i wiele innych.

Fryzjer to jedna z najbardziej pożądanych na rynku profesji. Jest to nie tylko praktyczny zawód, ale i artystyczny kierunek. Wybierając go zdobywasz umiejętności z zakresu zabiegów fryzjerskich, jak również z tematyki kreowania wizerunku tj. dobierania fryzur, makijażu, ubioru do typu urody, typu sylwetki i kształtów twarzy. Jeśli interesuje Cię projektowanie i stylizacja wizerunku na pewno sprawdzisz się w tym zawodzie a tym samym spędzisz czas nauki na przyjemnych i ciekawych zajęciach rozwijających Twoją wyobraźnię.

Innowacja wizaż i charakteryzacja gwarantuje wyposażenie uczniów w dodatkowe umiejętności w zakresie fryzury, makijażu artystycznego,stylizacji ubioru i paznokci, czyli wiedzę potrzebną każdemu z nas!

 

Kwalifikacje zawodowe i czas trwania nauki

Zawód technik usług fryzjerskich składa się w dwóch kwalifikacji:

  • FRK.01 – Wykonywanie usług fryzjerskich,
  • FRK.03 – Projektowanie i wykonywanie fryzur.

Nauka tych dwóch kwalifikacji trwa 5 lat. W trakcie nauki odbywają się dwa egzaminy, każdy po zakończeniu danej kwalifikacji. W ostatniej klasie odbywa się egzamin maturalny.

 

Co po ukończeniu szkoły?

Po ukończeniu szkoły możesz otworzyć własną działalność, pracować w salonie lub różnego rodzaju organizacjach i firmach branży modowej. Zatrudnienie znaleźć możesz również w teatrze czy na planie filmowym. Znajomość preparatów fryzjerskich pozwoli Ci odnaleźć swoje miejsce w branży kosmetycznej zajmującej się produkcją i sprzedażą produktów fryzjerskich.