Zespół Szkół Techniczno Usługowych w Trzebini

2021-03-25_Slider
3
9
10
7
5
previous arrow
next arrow

Sprawozdanie z akcji SP

Szkoła Pamięta

Pamięć o zmarłych towarzyszy ludziom na całym świecie, niezależnie od miejsca i czasu, światopoglądu i religii. Na kilka dni przed świętem ludzie porządkują groby swoich bliskich, zdobią je kwiatami. Zgodnie z polską tradycją, to właśnie 1 listopada – Święto Zmarłych to czas, kiedy odżywają wspomnienia o tych, którzy odeszli, o naszych najbliższych zmarłych. W tym dniu zapalamy znicze pamięci na ich grobach – dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień.
Święto Zmarłych to również pamięć o tych, którzy polegli w obronie ojczyzny, pamięć o samotnych żołnierskich grobach i miejscach pamięci o bohaterach.
W tych szczególnych dniach uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini włączyli się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy jest, aby młodzi ludzie pielęgnowali pamięć o bohaterach naszej wolności. W ramach akcji podjęto w szkole szereg działań. Jednym z nich było posprzątanie, zapalenie zniczy, złożenie wiązanek kwiatów przez uczniów w ważnych miejscach pamięci na cmentarzach w Trzebini i Chrzanowie.

 

Zobaczmy fotorelację z akcji „ Szkoła Pamięta”

 

APEL 

 

FILM UPAMIĘTNIAJĄCY